Pamflet: Betere bescherming aan letselschadeslachtoffers tegen kwalijke praktijken noodzakelijk

In het pamflet ‘Betere bescherming aan letselschadeslachtoffers tegen kwalijke praktijken noodzakelijk’ roepen de Letselschade Raad en een aantal andere organisaties de wetgever op om een deskundigheidsnorm voor letselschade specialisten in de wet op te nemen. Het beroep van letselschade specialist zou daardoor gereguleerd moeten worden waardoor de kwaliteit van dienstverlening aan letselschade slachtoffers verbetert. Het pamflet van de Letselschaderaad is onder andere ondertekend door het Verbond van Verzekeraars en de ANWB.

Wat is het probleem?

Iedereen mag in Nederland letselschade afhandelen namens slachtoffers. Letselschade specialist is geen beschermd beroep. Veel letselschade kantoren en belangenbehartigers zijn lid van één of meerdere belangenverenigingen zoals het Nationaal Keurmerk Letselschade, Nederlands Instituut van Register Experts (NIVRE) de branchevereniging Nederlandse Letselschade Experts (NLE) of de vereniging van letselschade advocaten (LSA). Deze organisaties houden toezicht op de kwaliteit van de dienstverlening. Er zijn echter ook ongereguleerde belangenbehartigers die niet deelnemen aan deze organisaties en waarbij er in sommige gevallen minder aandacht is voor het belang van het slachtoffer.

Voorgestelde oplossing: Aanpassing artikel 6:96 BW

In artikel 6:96 lid 2 BW staat dat de veroorzaker van schade ook de redelijke kosten van de schadeclaim betaalt. Onder deze kosten vallen ook de kosten van een belangenbehartiger omdat letselschade afhandelen ingewikkeld is. In het pamflet wordt voorgesteld om in artikel 6:96 lid 2 BW een deskundigheidsnorm op te nemen. Op grond van deze wettelijke aanpassing zou alleen rechtsbijstand van een voldoende deskundige belangenbehartiger voor vergoeding in aanmerking komen.

Wat vinden wij?

Lidmaatschap van brancheverenigingen helpt rechtszoekende een goede belangenbehartiger te vinden. Daarnaast vinden wij het belangrijk dat onze kennis actueel is en dat onze dienstverlening kritisch wordt beoordeeld. HIJINK Advocaten is daarom onder andere lid van het Nationaal Keurmerk Letselschade en de NLE. Onze individuele belangenbehartigers zijn opgeleid en aangesloten bij het Nederlands Instituut van Schaderegelaars (NIS), NIVRE of de LSA. Bij HIJINK Advocaten vindt u dus een belangenbehartiger die al voldoet aan de kwaliteitseisen die de Letselschade Raad in de wet wil vastleggen.

Lid van het Nationaal Keurmerk Letselschade
Lid van de NLE

Gratis rechtsbijstand en advies bij letselschade

Bel naar 0800 44 55 000, stuur een e-mail naar info@hijink.com of vul het onderstaande contactformulier in.

    Uw naam
    Uw telefoonnummer
    Uw e-mailadres

    Bron: www.deletselschaderaad.nl

    Heeft u recht op een letselschade vergoeding?

    Test het hier!

    Schrijf u in voor onze nieuwsbrief
    HIJINK Advocaten